İade İptal Teslim Şartları

Şartlar & Koşullar

www.favorim.com

SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI ve ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

1. KULLANIM KOŞULLARI

1.1. Bu web sitesini kullanmak için lütfen aşağıda yazılı koşulları okuyunuz. Bu site'de sunulan hizmetlerden yararlananlar veya herhangi bir şekilde site'ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi aşağıdaki kullanım koşullarını kabul etmiş sayılmaktadır.

1.2. Bu site' de sunulan altyapı hizmeti Sermak bilişim teknolojileri tarafından sağlanmaktadır ve site'nin yasal sahibi Teknobay A.Ş. olup, site üzerinde her türlü kullanım ve tasarruf yetkisi Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. ne aittir.

1.3. İş bu kullanım koşullarını Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. i gerektiği zaman değiştirebilir bu değişiklikler sitede yayınlanacak ve aynı tarihten itibaren geçerli olacaktır.

1.4. Site hizmetlerinden yararlanan ve site 'ye erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  tarafından iş bu kullanım koşulları hükümlerinde yapılan her değişikliği, önceden kabul etmiş sayılmaktadır.

1.5. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  bu site 'de yer alan veya alacak olan bilgileri, formları ve içeriği dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

1.6. Siteden alınan ürünün iptali için ürün kargoya verilmeden önce Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. ile iletişime geçmek gerekmektedir.

2. TANIMLAR

2.1. Site: Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  tarafından belirlenen çerçeve içersinde çeşitli hizmetlerin ve içeriklerin sunulduğu çevrimiçi (on-line) ortamdan erişimi mümkün olan web sitesidir.

2.2. ÜYE: Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. 'den ürün /mal/hizmet alımı yapmak üzere faydalanmak isteyen, seçmiş olduğu üyelik formunu eksiksiz doldurarak, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  n 'ce üyelikleri onaylanarak Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. ne üyeliği kabul edilen her gerçek ve tüzel kişidir. Bu sözleşmede kısaca "ÜYE" olarak anılacaklardır. 18 yaşından gün almış bireylerin gerçek kimlik bilgileri ile site 'deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak üye olabilirler. ÜYE olmak isteyen şirketler (Şahıs ve ortaklar), Kolektif Şirketler, Adi Komandit Şirketler, Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler, Limited Şirketler, Anonim Şirketler, Kooperatiflerin ve diğer kurumların tüzel bilgileri ile 18 yaşından gün almış yasal yetkilisinin site 'deki ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak ÜYE olabilir ve kurumları adına işlem yapabilirler. "üye adı" üyeye özeldir ve aynı " ÜYE adı" iki farklı ÜYE 'ye verilmez.

2.3. KULLANICI: Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti., web sitesini alışveriş yaparak ya da alışveriş yapmaksızın ziyaret eden kişidir.

2.4. ONAYLAMA İŞLEMİ: ÜYE tarafından, oluşturulan sipariş ödeme onayından sonra sipariş detayı mail olarak Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. tarafından şahsınıza iletilecektir.

2.5. LİNK: Site üzerinden bir başka web sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir web sitesinden site 'ye, dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantıdır.

2.6. İÇERİK: Site 'de ve/veya herhangi bir web sitesinden yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, program, rakam, fiyat vs. görsel, yazınsal ve işitsel imgelerdir.

2.7. WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ: SİTE vasıtasıyla sunulmakta olan ticari ve kişiye özel nitelikteki hizmetlerden yararlanacak gerçek ve/veya tüzel kişilerle Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. arasında elektronik ortamda akdedilen işbu sözleşmedir.

2.8. KİŞİSEL BİLGİ: Üyenin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, site' nin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs bilgilerdir.

3. HİZMETLERİN KAPSAMI

3.1. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin, site üzerinden sunacağı hizmetler genel itibariyle Tüketici Hukuku mevzuatında tanımlanan elektronik ticaretten ibarettir.

3.2. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin, site üzerinden vereceği hizmetler sınırlı sayıda olmamak üzere; Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  e ait www.favorim.com adresinde satışa sunulan ürünlerin; ÜYE tarafından bedeli ödendikten sonra, tedarikçinin stok durumunun müsait olması halinde yani sözleşmenin satıcıya yüklediği; malın teslim edilmesi borcunun ifa edilebilir olması durumunda; taahhüt edilen sürede malın müşteriye kargo firması tarafından Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  adına ayıpsız olarak teslimidir.

3.3. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  , Site üzerinden sunacağı hizmetlerin kapsamını ve niteliğini belirlemekte tamamen serbest olup, hizmetlere ilişkin olarak yapacağı değişiklikleri Site' de yayınlamasıyla yürürlüğe koymuş addedilir.

3.4. Site bünyesinde sunulacak hizmetlerden yararlanabilmek için kullanıcıların Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  tarafından belirlenecek ve site' nin ilgili bölümünün içeriğinde belirtilecek özellikleri taşıması gereklidir. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  , bu özellikleri belirlemekte tamamen serbest olup, özelliklere ilişkin olarak yapacağı değişiklikleri site' de yayınlamasıyla yürürlüğe koymuş addedilir.

4. GENEL HÜKÜMLER

4.1. Site üzerinden, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin kendi kontrolünde olmayan ve üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web site 'lerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler KULLANICI' lara ve ÜYE' lere yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konmuş olup herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememektedir. Link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Site üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen web siteleri ve içerikleri hakkında Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sitelerin kullanımıyla doğabilecek zararlar, KULLANICI' ların ÜYE'lerin kendi sorumluluğundadır. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin bu tür link verilen web site' lerine erişimi, kendi yazılı muvafakatine bağlayabileceği gibi, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  in uygun görmeyeceği linklere erişimi her zaman kesebilir.

4.2. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. , site 'de mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli olarak kontrol etmektedir. Ancak gösterilen çabaya rağmen, site üzerindeki bilgiler fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir. site muhteviyatında yer alan materyal ve bilgiler site' ye verildiği anda sunulmaktadır, ilgili hizmet veya bilginin güncel durumu ile site' de yer alan durumu arasında farklılık olabilir. Site de yer alan bilgilerin, güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı, pazarlana bilirliği, belli bir amaca uygunluğu ve Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin site 'de mevcut ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya ürünlere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir sarih ya da zımni garanti verilmemekte ve taahhütte bulunulmamaktadır.

4.3. KULLANICI ve ÜYE, SİTE' deki, yüklenmeye ( download ) ve/veya paylaşıma müsait dosya, bilgi ve belgelerin, virüslerden, wormlardan, truva atlarından, dialer programlarından spam, spyware veya bunlar gibi diğer her türlü kötü ve zarar verme amaçlı kodlardan veya materyallerden arındırılamamış olabileceğini ve bu hususlarda site' nin garanti vermediğini kabul etmektedir. Bu tip kötü ve zarar verme amaçlı programların, kodların veya materyallerin önlenmesi, veri giriş - çıkışlarının doğruluğu veya herhangi bir kayıp verinin geri kazanılması için gereken tüm yazılım ve donanım ihtiyaçlarını karşılamak, bakım ve güncellemelerini yapmak tamamen KULLANICI 'nın ÜYE 'nin sorumluluğundadır. Bu tür kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği, veri yanlışlıkları veya kayıplarından dolayı KULLANICI ve ÜYE nin veya üçüncü kişilerin uğrayabileceği hiçbir zarardan Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  sorumlu değildir.

Bu tür kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyaller, veri yanlışlıkları veya kayıplarından dolayı KULLANICI 'nın ve ÜYE 'nin veya üçüncü kişilerin uğrayabileceği hiçbir zarardan Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  sorumlu değildir.

4.4. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  , iş bu site ve uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, kampanya vs. bilgiler ve site 'yi kullanma koşulları ile site 'de sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, site 'yi ve içeriğini yeniden düzenleme, yayını durdurma ve/veya duraklatma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, 'de yayınlanmalarıyla yürürlüğe girerler. site 'nin kullanımı ya da site 'ye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir. Üye olan kişi haftalık bülten ve kampanya duyurularını e-mail ile almayı kabul eder.

Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti., sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda ve durumunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

4.5. Site dahilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerden ve yayınlanan içeriklerden dolayı , Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  işbirliği içinde bulunduğu kurumların, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  çalışanlarının ve yöneticilerinin, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. yetkili satıcılarının sorumluluğu bulunmamaktadır. Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren üçüncü kişilerin sorumluluğundadır. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. , üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.

4.6. Site' yi kullananlar, yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla site üzerinde işlem yapabilirler. Kullanıcı’ ların ve Üye’ lerin, site dâhilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. Her kullanıcı ve her üye, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  ' ve/veya başka bir üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. Kullanıcı ve Üyelerin site üzerindeki faaliyetleri nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.

4.7. İş bu Site' nin sahibi Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. dir. Bu site 'de bulunan bilgiler, yazılar, resimler, markalar, slogan ve diğer işaretler ile sair sınaî ve fikri mülkiyet haklarına ilişkin bilgilerin korunmasına yönelik programlarla, sayfa düzeni ve sitenin sunumu ' ın ya da Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin izin ve lisans aldığı kuruluşların mülkiyetindedir. İşbu site 'deki bilgilerin ya da site sayfalarına ilişkin her tür veri tabanı, web sitesi, software-code' ların html kodu ve diğer kodlar vs. ile site içeriğinde bulunan ürünlerin, tasarımların, resimlerin, metinlerin, görsel, işitsel vesair imgelerin, video kliplerin, dosyaların, katalogların ve listelerin kısmen ya da tamamen kopyalanması, değiştirilmesi, yayınlanması, online ya da diğer bir medya kullanılmak suretiyle gönderimi, dağıtımı, satılması yasaktır. Kullanıcı ve üye, yukarıda sayılan ve bunlarla sınırlı olmayan site yazılım, donanım ve içeriğini çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini, gerek bu eylemleri ile gerekse de başka yollarla Teknobay A.Ş. ile doğrudan ve/veya dolaylı olarak rekabete girmeyeceğini kabul ve taahhüt etmektedir. Kullanıcı ve üye, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin telif haklarına tâbi çalışmalarını yeniden satmak, işlemek, paylaşmak, dağıtmak, sergilemek veya başkasının Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin hizmetlerine erişmesi veya kullanmasına izin vermek hakkına sahip değildir. Bu sayfadaki bilgilerin kısmen kopyalanması, basılması, işlenmesi, dağıtılması, çoğaltılması, sergilenmesi ancak ticari olmayan kişisel ihtiyaçlar için ve Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin yazılı izni ile mümkündür.

4.8. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. , site üzerinden kullanıcı' lar ve üye' ler tarafından kendisine iletilen bilgileri "Gizlilik Politikası" ve "Web Sitesi Kullanım Koşulları" hükümleri doğrultusunda kullanabilir. Bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. aynı zamanda; kullanıcı ve üye nin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, site' nin hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs bilgileri de istatistiki değerlendirme, kampanyaların duyurusunu yapma ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla kullanabilir.

Kullanıcı 'lara ve üye' lere ait kişisel bilgiler, kanunla yetkili kılınan mercilerin talebi ve aşağıda sayılan haller hariç olmak üzere gerçek ve tüzel üçüncü kişilere açıklanmayacaktır. Kişisel bilgi ender olarak Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  için veya onun adına davranan üçüncü taraflara veya Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  nin işi ile ilgili olanlara verilerin özgün olarak kullanım amaçlarını daha iyi işlemek ya da kullanıcı' ların ve üye' lerin önerdiği amaçlara uygun olarak daha iyi hizmet verebilmek üzere verilir.

4.9. İşbu site Kullanım Koşulları dâhilinde tarafından açıkça yetki verilmediği hallerde Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. , bilgileri, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. elif haklarına tâbi çalışmaları, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  ticari markaları, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  ticari görünümü veya bu site vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.

5. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  , site' ye erişilmesi, site' nin ya da site' deki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir.Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. , sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Bu SİTE' ye ya da link verilen diğer web sitelerine erişilmesi ya da site 'nin kullanılması ile Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  , kullanım/ziyaret sonucunda, doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme ve diğer masraflar da dahil olmak üzere her tür zarar ve talep hakkından ayrı kılındığı kabul edilmektedir.

6. DEVİR

Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. , bu sözleşmeyi bildirimsiz olarak istediği zaman kısmen veya bütünüyle devredebilir. Ancak kullanıcı ve üye bu sözleşmeyi veya herhangi bir kısmını başka bir tarafa devredemez. Bu türden bir devir girişimi geçersizdir.

7. MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  işbu ''Web Sitesi Kullanım Koşullarını'' geç ifa etmekten veya ifa etmemekten dolayı yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  açısından, gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. nin herhangi bir tazminat yükümlülüğü doğmayacaktır.

8. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu "site Kullanım Koşulları" ve "Web Sitesi Kullanım Sözleşmesinden kaynaklanacak ihtilaflar Türk Hukukuna tabidir ve İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  , kulanıcı ve üye' nin bulunduğu ülkede dava açma hakkı saklıdır.

9. YÜRÜRLÜLÜK ve KABUL

İşbu Web Sitesi Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi, Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti.  tarafından site içeriğinde ilan edildiği tarihte yürürlük kazanır. Kullanıcı' lar ve üye' ler, işbu sözleşme hükümlerini site' yi kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. , dilediği zaman işbu sözleşme hükümlerinde değişikliğe gidebilir, değişiklikler, sürüm numarası ve değişiklik tarihi belirtilerek site üzerinden yayınlanır ve aynı tarihte yürürlüğe girer.

9 . CAYMA HAKKI

Alıcı’nın hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 14 (ondört) gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin Satıcı’ya ulaşması tarihinden itibaren Satıcı’nın malı geri alacağını Satıcı taahhüt eder. Cayma hakkı bildirimi ve sözleşmeye ilişkin sair bildirimler satıcıya ait ve yukarıda belirtilen satıcı iletişim bilgileri kanalı ile gönderilebilecektir. DP, İŞBU MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİNİN TARAFI OLMADIĞINDAN Favorim Bilişim Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri San.ve Tic.Ltd.Şti. YA KARŞI CAYMA HAKKI KULLANILAMAZ VEYA BEDEL İADESİ TALEP EDİLEMEZ.

Cayma hakkının kullanılması için bu süre içerisinde Satıcı’ya mevzuat hükümlerine uygun olarak bildirimde bulunulması şarttır. Cayma hakkının kullanılması halinde: a) Alıcı’ya veya onun bildirdiği yukarıda bilgisi bulunan üçüncü kişiye teslim edilen ürünün iade edilmesi zorunludur. b) 7 (yedi) günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları varsa ürünle birlikte hediye edilen diğer ürünleri eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılmasını ve bilginin ulaşımını takip eden 10 (on) gün içerisinde ürün bedeli Alıcı’ya ödediği şekilde iade edilir. Ürün Satıcı’ya iade edilirken, ürün teslimi sırasında Alıcı’ya ibraz edilmiş olan orijinal faturanın da iade edilmesi gerekmektedir. İade kargo bedeli ALICI’ya aittir. Ürünle beraber iade edilecek olan faturanın iade bölümü doldurularak ve Alıcı tarafından imzalanarak iade edilecektir.

10. CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz:

a) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, Tüketicinin onay ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri

b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler

c) Tüketicinin istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler

d) Tüketici tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler

e) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler

f) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler

g) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

11. İADE İŞLEM PROSEDÜRÜ

a) İade yasal koşullar ( bknz.Cayma Hakkı ) ve ürünün giyilmemiş olması koşuluyla aşağıdaki adımlar ile yapılır.

b) İade veya incelemeye gelecek ürünün bilgisini info@favorim.com mail adresine sipariş numarası veya fatura numarası ile bildirilir.

c) Ürün ile ilgili iletişim info@favorim.com mail adresi sürdürülecektir.

d)Kargo ile Ücretsiz İadeler
Siparişinizi aldıktan sonra 14 gün içinde ürünü iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünlerin kullanılmamış olup orijinal kutusunda ve ambalajında olması gerekmektedir.İade gönderilen tüm ürünlerin yanında varsa, siparişin bir parçası olarak gönderilen aksesuarlar ve promosyon ürünler de iade edilmelidir.

Test

Form Gönderimi

Tamam